Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w lipcu 2019 roku.

Hyper Light Drifter

Hyper Light Drifter według pierwotnych założeń twórców miał być hybrydą gier z serii The Legend of Zelda i Diablo. Jak jednak słusznie zauważyło wielu fanów, gdzieś po drodze musieli oni też podłapać inspiracje z serii Souls, które przełożyły się na wysoki poziom trudności gry. Efektem końcowym jest bardzo wymagająca gra zręcznościowa z elementami RPG, która w przerwach między intensywną akcją potrafi oczarować grafiką w stylu retro i klimatyczną ścieżką dźwiękową. Wcielamy się tu w samotnego wędrowca przemierzającego świat w poszukiwaniu lekarstwa na wyniszczającą go chorobę.

Pobierz Hyper Light Drifter

Doom II

Doom to seria, której nie trzeba chyba przedstawiać fanom pierwszoosobowych strzelanek. Jej druga część, wypuszczona na rynek w 1994 roku, do dziś uznawana jest za jedno z najważniejszych dzieł w historii gatunku. Biorąc pod uwagę, iż pierwszy Doom pojawił się w App Store w październiku 2009 roku, aż dziw bierze, że „dwójka" potrzebowała niemal dziesięciu lat by do niego dołączyć. Wersja dla iOS zawiera zarówno oryginalną grę jak i rozszerzenie The Master Levels, zawierające 20 dodatkowych poziomów.

Pobierz Doom II

Sky: Children of the Light

Studio thatgamecompany znane jest przede wszystkim za sprawą gry Journey (która, swoją drogą, również doczekała się niedawno wersji dla iOS), w której wcielaliśmy się w tajemniczą postać przemierzającą pustkowia. Jedną z jej charakterystycznych cech było to, że mimo iż na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie gry typu single-player, w rzeczywistości mogliśmy spotkać w niej wędrowców kierowanych przez innych graczy i wraz z nimi pokonywać kolejne przeszkody. Sky: Children of the Light stanowi w pewnym sensie rozwinięcie tego pomysłu, stawiając znacznie większy nacisk na interakcję z innymi graczami (choć nadal umożliwiając również rozgrywkę w pojedynkę). Wcielamy się w niej w tytułowe dzieci światła, których zadaniem jest ratowanie zagubionych dusz i przywracanie upadłym gwiazdom ich miejsc w konstelacjach. W tym celu przemierzamy niezwykłe krainy, rozwiązując po drodze różnego rodzaju zagadki środowiskowe.

Pobierz Sky: Children of the Light

Flashback

Doom II to nie jedyny hit lat 90tych, który doczekał się w minionym miesiącu nowej wersji dla systemu iOS. Flashback, wydany oryginalnie w 1992 roku, był swego czasu jedną z najpopularniejszych gier platformowych. Jako jeden z pierwszych tytułów wykorzystujących technikę animacji rotoskopowej mógł pochwalić się niezwykłą jak na tamte czasy płynnością ruchów postaci, co w połączeniu z bardzo szczegółowymi tłami, świetnym projektem poziomów i całkiem ciekawą fabułą tworzyło mieszankę, która zachwyciła graczy na całym świecie. Nowa edycja pozwala zagrać zarówno w klasyczną wersję gry, jak i skorzystać z dodatkowych udoskonaleń, takich jak filtry upiększające grafikę (choć to oczywiście kwestia gustu), nowa ścieżka dźwiękowa oraz różnego rodzaju ułatwienia, takie jak chociażby możliwość szybkiego „przewijania" gry po porażce.

Pobierz Flashback Mobile

Do Not Feed the Monkeys

Do Not Feed the Monkeys to dość niekonwencjonalna, eksperymentalna gra niezależna, w której wcielamy się w członka tajnego klubu zajmującego się szpiegowaniem przypadkowych, niczego niepodejrzewających osób. Siedząc w ponurym mieszkaniu przed komputerem podglądamy transmisje z kamer zamontowanych w różnych lokacjach, od miejsc publicznych przez zakłady przemysłowe aż po prywatne mieszkania. Główna zasada klubu mówi, że pod żadnym pozorem nie wolno nam wchodzić w interakcje z nadzorowanymi przez nas „małpami". Tylko od nas zależy jednak, czy będziemy jej przestrzegać, biernie obserwując ich zachowania, czy też zdecydujemy się wpłynąć na rozwój wypadków.

Pobierz Do Not Feed the Monkeys

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lipcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.