Najnowsze informacje wskazują, że Apple mogło kupić szwajcarski startup. Mowa o firmie Fashwell, która stworzyła mechanizm (silnik graficzny), pozwalający na rozpoznanie danej rzeczy na przykład butów, a następnie umożliwiającej potencjalnemu nabywcy ich zakup.

Warto wspomnieć, że firma udostępnią również API, dzięki któremu użytkownicy w automatyczny sposób mogą tagować produkty, kolory, okolice czy nawet warunki atmosferyczne przedstawione na fotografiach. Informacje o potencjalnym przejęciu, pojawiły się w sieci po tym, gdy dyrektorzy tej firmy, ustawili w serwisie LinkedIn jako swojego nowego pracodawcę Apple. Według informacji zawartych na tym portalu do amerykańskiego giganta dołączyło również sześciu innych pracowników, którzy trafili do zespołu zajmującego się uczeniem maszynowym.

Do przejęcia Fashwell mogło dojść pod koniec zeszłego roku. Od tego momentu profile firmy na Facebook oraz na Twitterze przestały być aktualizowane.

Warto przypomnieć, że w czerwcu Apple przejęło firmę Drive.Ai.

Źródło: AppleInsider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019