Firma Samsung w ostatnich latach wielokrotnie naśmiewała się w swoich reklamach z produktów Apple, próbując w ten sposób pokazać wyższość swoich smartfonów i tabletów nad iPhone'ami i iPadami. Teraz jednak zdecydowała się ona usunąć ze swoich kanałów w serwisie YouTube wszystkie reklamy tego typu. Powód? Najnowsze smartfony tej firmy posiadają cechy, z których szydziły usunięte spoty reklamowe.

Jednym z tematów często pojawiających się w usuniętych reklamach był brak złącza jack w nowych iPhone'ach. Firma Samsung kilkukrotnie pokazywała w swoich spotach, jak niewygodne jest takie rozwiązanie i jak bardzo przeszkadza ono użytkownikom, jednocześnie podkreślając, że wybierając jej produkty nie będziemy mieli takich problemów. Mimo to w swoich najnowszych modelach, Note 10 i Note 10+, zdecydowała się pójść w ślady Apple i zrezygnować ze złącza mini-jack, dołączając do zestawu odpowiednią przejściówkę. Firma naśmiewała się też z braku możliwości rozbudowy pamięci iPhone'ów za pomocą kart microSD. W przypadku jej nowych smartfonów taka opcja dostępna jest wyłącznie w większym modelu. Wśród tematów poruszanych w pozostałych usuniętych reklamach można było znaleźć także m.in. pojemność baterii, jakość aparatu, brak wsparcia dla rysika czy wcięcie w ekranach modeli X, XS i XR.

Firma Samsung usunęła problematyczne reklamy z większości swoich oficjalnych kanałów, jednak nadal są one dostępne na niektórych z jej mniejszych kanałów regionalnych, m.in. na oficjalnym kanale malezyjskiego oddziału firmy. Prawdopodobnie jednak w niedalekiej przyszłości zostaną one usunięte także stamtąd.

Źródło: Business Insider