Analitycy z UBS przeprowadzili ankietę, w której zapytali właścicieli iPhone'ów o ich skłonność do ewentualnego zakupu smartfona firmy Apple wyposażonego w składany ekran. Okazało się, że zainteresowanie takim iPhonem jest umiarkowane, ale chętni są w stanie za niego dużo zapłacić.

35% badanych konsumentów stwierdziło, że zakupiłoby iPhone'a ze składanym ekranem. Byliby oni skłonni zapłacić za niego do 600 dolarów więcej niż za „tradycyjny” model.

Według analityków z UBS, Apple zaprezentuje składane urządzenie mobilne już w 2020 roku. Nie wiadomo jednak czy będzie to tablet czy smartfon. Podobno Samsung przekazał firmie z Cupertino pierwsze próbki składanych ekranów niemal pół roku temu.

Warto dodać, że w lipcu ubiegłego roku Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent opisujący „urządzenia elektroniczne z elastycznymi wyświetlaczami”. W urządzeniu zastosowane mają zostać elastyczne elementy, które znajdować się będą wzdłuż jego osi środkowej. Zastosowany materiał rozkładać ma siły działające na zginaną powierzchnię w taki sposób by nie uległa ona uszkodzeniu.

Źródło: AppleInsider