Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA w miniony wtorek przyznało Apple patent opisujący „urządzenia elektroniczne z elastycznymi wyświetlaczami”. Rozwiązanie dotyczy urządzenia mobilnego, wyposażonego w wyświetlacz zajmujący całą powierzchnię jednej z jego stron, którego konstrukcja pozwoli na składanie go w taki sposób jak książkę.

Big cfdbd0d1 9646 46ac 985f 4c45a21ef035

Zgodnie z opisem znajdującym się we wniosku patentowym, w urządzeniu zastosowane zostaną elastyczne elementy, które znajdować się będą wzdłuż jednej z jego osi środkowej. Zastosowany zostanie specjalnie przygotowany w tym celu materiał, który chronić będzie powierzchnię wyświetlacza gdy ten złożony. Materiał ten rozkładać ma siły działające na zginaną powierzchnię w taki sposób by nie uległ on uszkodzeniu. Elastyczny ma być jedynie centralny fragment wyświetlacza, który będzie zginany. Dwa znajdujące się po jego bokach elementy wykonane będą z nieelastycznych szklanych paneli.

Po drugiej stronie urządzenia znajdzie się zawias, który umożliwi zgięcie tych elementów, które nie są wyświetlaczem.

Fakt, że firmie Apple przyznany został patent nie oznacza, że produkty wykorzystujące opisaną w nim technologię kiedykolwiek ujrzą światło dzienne.

Źródło: AppleInsider