O tym, że nowe MacBooki Pro trzymają bardzo krótko na baterii, pisałem już wielokrotnie na MyApple. Nic zatem dziwnego, że dla osoby często podróżującej na wagę złota jest możliwość ładowania takiego komputera w podróży. Odpowiedni power bank, o którym pisałem w jednym z poprzednich numerów magazynu, może jednak nie wystarczyć na wielodniową wyprawę. Wiem coś o tym, bo piszę te słowa gdzieś z południa Francji, będąc od ponad tygodnia na wyprawie namiotowej dookoła tego kraju. Power bank trzeba bowiem także ładować. W takiej podróży sprawdza się znakomicie ładowarka samochodowa Pepper Jobs z portem USB-C Power Delivery.

Urządzenie ma formę typową dla tego typu akcesoriów. Zamiast jednak dwóch portów typu USB-A posiada jeden takiego właśnie typu oraz wspomniany już port USB-C Power Delivery. Przypomnę, że port Power Delivery dostarcza do urządzenia energię o potrzebnej mocy i napięciu. Dzięki temu śmiało można za jego pośrednictwem ładować nie tylko MacBooka Pro, ale i szybko naładować najnowsze iPhone'y, iPady czy smartfony Samsunga z serii Galaxy. Wystarczy urządzenie wpiąć w gniazdo ładowania (dawniej zapalniczki) w samochodzie i podłączyć do niego za pomocą odpowiedniego kabla smartfon lub komputer.

To właśnie dzięki temu niewielkiemu gadżetowi jestem w stanie codziennie korzystać z mojego komputera podczas wakacyjnej wyprawy i ładować za jego pomocą inne urządzenia.

Specyfikacja techniczna:
* Port ładowania True Power Delivery (PD)
* Obsługuje różne napięcia ładowania od 5 V do 20 V
* Obsługa do 45 W (20V / 2.25A) mocy ładowania za pośrednictwem portu USB-C PD
* Certyfikowany port ładujący USB-A QC 3.0
* Port QC 3.0 obsługuje różne napięcia ładowania od 5 V do 12 V
* Obsługa mocy ładowania do 18 W (12 V / 1,5 A) za pośrednictwem portu USB-A QC 3.0
* Prawdziwa maksymalna moc 63 W (45 W + 18 W)
* Zabezpieczenie nadprądowe, ochrona przed nadmiernym napięciem, ochrona przed przegrzaniem i ochrona przed zwarciem
* Wysokiej jakości wykończenie z aluminium

Ładowarka dostępna jest w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 149 zł.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 5/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 5/2019