Marka Fossil zaprezentowała piątą generację swojego smartwatcha. Posiadacze iPhone'ów będą mogli wykonywać i odbierać połączenia za pośrednictwem zegarka, dokładnie tak, jak ma to miejsce w Apple Watchu.

Nowa generacja inteligentnych Fossil może być ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie mogą przekonać się do Apple Watcha. Świeżo zaprezentowany smartwatch wprowadza ważną funkcjonalność, którą docenią posiadacze iPhone'aów. Za pośrednictwem zegarka będzie można wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne.

Niestety, ale zegarek nie będzie wspierał wiadomości tekstowych iMessage. Początkowo funkcja dzwonienia będzie dostępna na telefonach z Androidem. Producent zapewnia jednak, że jesienią pojawi się odpowiednia aktualizacja dla użytkowników telefonów z systemem iOS.

Smartwatch Fossil na tle konkurencji ma wyróżniać się długim czasem pracy na akumulatorze. Na jednym cyklu ładowania smartwatch może wytrzymać nawet kilka dni. Pomóc mają w tym dedykowane funkcje oszczędzania energii.

Fossil Gen 5 dysponuje wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,28 cala. Obudowa w rozmiarze 44 mm wygląda bardzo elegancko. Inteligentny zegarek działa w oparciu o system operacyjny Wear OS.

Urządzenie będzie działało w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 3100 oraz 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji będzie również 8 GB pamięci wewnętrznej. Smartwatch ma wbudowany moduł NFC, co umożliwi płacenie za pomocą Google Pay.

Ceny zegarka mają rozpoczynać się od 295 dolarów.

Źródło: TheVerge