Firmy analityczne IDC oraz Gartner opublikowały raporty dotyczący sprzedaży komputerów w drugim kwartale tego roku.

Zdaniem analityków Gartnera w okresie od kwietnia do czerwca Apple sprzedało ponad 3,7 miliona urządzeń, co przełożyło się na niemal 6-procentowy udział w tym rynku. Na pierwszym miejscu uplasowało się Lenovo ze sprzedażą na poziomie 15,7 miliona sztuk (25% udziału). Drugie miejsce przypadło HP, dzięki sprzedaży niemal 14 milionów komputerów, firma osiągnęła 22,2 procent udziału. Ostatnią lokatę na podium zajął Dell z udziałem na poziomie 16,9 procent. Było to możliwe dzięki sprzedaży 10,6 miliona komputerów. Za Apple znalazł się Acer oraz ASUS.

W drugim kwartale tego roku wszyscy producenci sprzedali prawie 69 milionów urządzeń.

W przypadku danych dostarczonych przez IDC, Apple może pochwalić się sprzedażą ponad 4 milionów komputerów. Pozwoliło to firmie osiągnąć 6,3-procentowy udział w rynku. Pierwsze miejsce przypadło Lenovo, dzięki sprzedaży ponad 16 milionów urządzeń. Drugie miejsce z 23,7-procentowym udziałem zajął HP. Producent ten sprzedał ponad 15 milionów komputerów. Trzecie miejsce przypadło Dell. Gigant osiągnął niemal 18 procent udziału, dzięki sprzedaży 11,6 miliona komputerów. Tuż przed Apple uplasował się Acer.

Warto zauważyć, że dane dostarczone przez IDC różnią się od tych udostępnionych przez Gartnera. Według tych pierwszych łączna sprzedaż urządzeń w okresie od kwietnia do czerwca wyniosła niemal 65 miliona. To o prawie 4 miliony mniej niż zakłada Gartner.

Źródło: 9To5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019