Dwa lata temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Amazon zaczął prace nad głośnikiem, który mógłby rywalizować na przykład z HomePodem czy głośnikiem One wyprodukowanym przez Sonos. W ciągu tego okresu firma nie wprowadziła urządzenia premium do sprzedaży.

Mark Gurman z serwisu Bloomberg poinformował, że firma wciąż prowadzi prace nad tym projektem. Wizualnie miałby przypominać dotychczasowy głośnik Amazon z serii Echo, jednak byłby on znacznie szerszy, ponieważ muszą się do niego zmieścić dodatkowe podzespoły, które poprawią jakość dźwięku. Pracę nad tym projektem prowadzone są w słynnym Amazon Lab126.

Niewątpliwie Amazon oraz Google zdominowały rynek smart głośników. Głównie za sprawą bardzo tanich urządzeń, które cechują się niską jakością audio. Pojawiały się również informacje o tym, że są one bardzo mało rentowne.

Widocznie Amazon zamierza powalczyć z firmami takimi jak Apple, Sonos czy Bang and Olufsen i spróbować swoich sił w tym segmencie. Dodatkowo firma mogłaby pozyskać nowych klientów, którzy zaczęliby korzystać z tego ekosystemu - sprzęt, serwisy streamingowe oraz sklep internetowy.

Dodatkowo jesienią Amazon zamierza odświeżyć gamę dotychczasowych produktów z serii Echo. Firma pracuje również nad robotem domowym.

Źródło: Bloomberg