Wyjeżdżając na wakacje, zwykle rozstajemy się też z telewizorem w salonie i ulubionymi kanałami. W dobie serwisów VOD nie jest to może taki problem, ale nie wszystkie treści otrzymamy na żądanie. Do niedawna, wyjeżdżając z domu, nie mogłem liczyć na łatwy dostęp do moich ulubionych kanałów informacyjnych np. TVN24 i TVN24 BiS oraz całego zapisu oferowanych przez nie programów. Kilka tygodni temu to się zmieniło. Grupa TVN Discovery wreszcie otworzyła swoją usługę TVN24 GO. Dostęp do niej możliwy jest m.in. przez dedykowaną aplikację dla iOS.

W ramach usługi TVN24 GO użytkownik otrzymuje przekaz na żywo przez sieć kanałów TVN24 i TVN24 BiS, zarówno w wersji audio-wideo, jak i tylko audio, dwa dodatkowe kanały TVN24 GO i TVN24 GO 2, na których zwykle transmitowane są pewne wydarzenia na żywo (np. obrady Sejmu) lub przekazywany jest obraz z jednej z wielu kamer tej stacji (plaże we Władysławowie, Kołobrzegu itp.). Użytkownik ma też dostęp do zapisów archiwalnych kilku odcinków wszystkich programów nadawanych w tych stacjach, np. „Kropka nad i”, „Szkło kontaktowe”, „Tak jest”, „Czarno na białym”, „Babilon” itp. Wszystkie je można oglądać przez stronę web w przeglądarce internetowej oraz przez aplikację dla iOS i systemu Android.

TVN24 GO to oczywiście usługa dostępna w ramach płatnej subskrypcji. Obecnie, w ramach promocji, ceny kształtują się następująco: 5 zł/dzień, 10 zł/miesiąc lub 100 zł/rok.

Aplikacja mobilna wciąż jest w pewnym stopniu we wczesnym stadium rozwoju, i to jest chyba jej największa wada. Obecnie transmisje na żywo kanałów czy programy dostępne w archiwum można oglądać tylko na ekranie iPhone'a czy iPada, na którym jest zainstalowana. Brakuje mi wsparcia AirPlay 2 i możliwości wysyłania sygnału do Apple TV (brakuje też samej aplikacji dla tvOS) czy do Chromecasta. Przydałoby się także wsparcie dla CarPlay, wszak program oferuje również transmisję i zapis programów w wersji audio - „Kropkę nad i”, „Kawę na ławę”, „Horyzont” czy „Drugie śniadanie mistrzów” można by z powodzeniem słuchać w formie podcastów podczas jazdy samochodem.

Największą jednak jej wadą jest zdecydowanie sposób logowania w widoku web z wyskakującym okienkiem weryfikacji obrazkowej Google. Wskazanie właściwych fotografii w tym okienku (np. wszystkich z wystawą sklepową lub sygnalizacją świetlną) może być wyczynem na wciąż stosunkowo małym ekranie iPhone'a (ja miałem problemy na ekranie iPhone'a XS Max). Myślę, że to należałoby szybko zmienić, bo rodzić to może tylko frustrację użytkowników.

Najważniejsze jest jednak to, że na plaży, na basenie, w hotelu czy w autobusie, samochodzie lub pociągu można wyjąć z kieszeni telefon lub iPada z torby i obejrzeć swój ulubiony program na żywo albo z dostępnego archiwum. Odpowiedź na pytanie, czy dobrze jest zabierać telewizję informacyjną ze sobą na wakacje pozostawiam już Wam, Drodzy Czytelnicy.

Aplikacja TVN24 GO jest dostępna w App Store.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 4/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 4/2019


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.