Ikea systematycznie poszerza swój portfel produktowy o akcesoria zgodne ze standardem HomeKit. Firma właśnie dodała do swojej oferty nowe urządzania.

Pierwszym z nich jest panel świetlny z serii FLOALT. Dostępne są trzy wersje rozmiarowe. Najmniejszy z nich został wyceniony na 299 złotych, średni model to wydatek 449 złotych, natomiast najdroższy wariant to koszt 499 złotych.

Za pomocą panelu oświetleniowego LED można dostosować oświetlenie do różnych zajęć, na przykład cieplejsze światło do kolacji i jaśniejsze, zimniejsze do pracy.

Dodatkowo firma wprowadziła nowe smart żarówki z serii TRADFRI - z gwintem A19/E26 oraz E12. Dwie pierwsze z nich cechują się maksymalną jasnością 806 lumenów. Natomiast wersja E12 może świecić maksymalnie z mocą 650 lumenów. W ofercie pojawił się również zestaw początkowy, w którego skład wchodzą wspomniane wyżej żarówki, mostek oraz pilot.

Na razie w polskim internetowym sklepie szwedzkiego giganta dostępne są jedynie panele LED z serii FLOALT.

Należy pamiętać, że żeby skorzystać z tych produktów będzie trzeba mieć specjalny mostek, umożliwiający komunikację - tak jak ma to miejsce w przypadku innych smart akcesoriów dostępnych w sklepach szwedzkiego giganta.

Dodatkowo od kilku dni klienci mogą kupić nowe głośniki, które powstały we współpracy Sonosa z Ikea.

Warto przypomnieć, że prawdopodobnie w sierpniu w ofercie pojawią się również smart rolety.

Źródło: HomeKit Hero