Pod koniec zeszłego roku w sieci pojawiła się informacja świadcząca o tym, że Ikea pracuje nad smart roletami, które będą kompatybilne między innymi z systemem HomeKit.

Początkowo miały być one dostępne w lutym, jednak firma nie zdecydowała się ich wprowadzić w tym terminie. Dość niespodziewanie na szwedzkiej stronie giganta pojawiła się informacja, że już w sierpniu klienci będą mogli kupić wspomniany wyżej produkt.

W IKEA zawsze chcemy oferować naszym klientom najlepszy możliwy produkt. Opóźnienie wynika z faktu, że znaleźliśmy możliwość zwiększenia funkcjonalności i dlatego chcieliśmy zaktualizować oprogramowanie produktów, zanim wprowadziliśmy rolety w naszych sklepach.

Prawdopodobnie, żeby z nich skorzystać będzie trzeba mieć specjalny mostek, umożliwiający komunikację - tak jak ma to miejsce w przypadku innych smart akcesoriów dostępnych w sklepach szwedzkiego giganta. Najtańsza roleta ma kosztować 99,95 euro, natomiast najdroższy model to wydatek 139 euro - koszt pojedynczej sztuki będzie zależał od jej rozmiaru.

Na razie nie znana jest data wprowadzenia do sprzedaży rolet w Polsce.

Źródło: Ikea

Zapraszamy również na nasze forum do działu poświęconego HomeKit i HomeBridge