Jak donosi tajwański serwis Economic Daily News, jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się seryjna produkcja nowych modeli iPadów. Trochę później, bo w czwartym kwartale Apple ma zacząć produkcję 16-calowych MacBooków Pro. Informacje te sprzeczne są z doniesieniami analityków z firmy IHS Markit, według których komputer ten trafi do sprzedaży już we wrześniu tego roku.

Według doniesień, jedynym producentem modułów do podświetlania ekranów obu nowych urządzeń Apple ma być tajwańska firma Radiant Opto-Electronics.

Nowy iPad wyposażony ma być w ekran o przekątnej 10,2 cala i prawdopodobnie zastąpi dostępną obecnie budżetową wersję tabletu Apple. Plotki o pojawieniu się nowych iPadów opublikowane zostały w marcu tego roku na Twitterze przez tajemniczego użytkownika o nazwie CoinX.

Warto dodać, że na tym koncie po raz pierwszy pojawiły się informacje na temat nazw iPhone'a XR, XS i XS Max oraz szczegóły dotyczące 10,5-calowego iPada Air i ubiegłorocznego iPada Pro. Później wszystkie okazały się zgodne ze stanem rzeczywistym.

Źródło: MacRumors za EDN