Jedną z irytujących rzeczy podczas rozmów poprzez FaceTime jest kwestia właściwego patrzenia na telefon. Dotychczas stałem przed wyborem, czy patrzeć w kamerę czy na ekran telefonu. W pierwszym przypadku nie widziałem rozmówcy. Z kolei w drugim wyglądałem tak, jakbym nie patrzył na niego, tylko gdzieś dalej.

Rozwiązanie tego problemu pojawiło się w trzeciej becie systemu iOS 13. Nowa funkcja FaceTime Attention Correction, korzystającej z ARKit, zmienia w czasie rzeczywistym obraz tak, że rozmówcy mieli poczucie utrzymywania ze sobą kontaktu wzrokowego. Można ją włączyć w ustawieniach systemowych FaceTime w iOS 13 (Ustawienia/FaceTime/FaceTime Attention Correction).

Funkcja ta działa jedynie na iPhonie XS oraz na modelu XS Max. Prawdopodobnie będzie działała również na najnowszych iPadach Pro oraz być może na iPhonie XR.

Dajcie znać co sądzicie o tej zmianie. Moim zdaniem jest bardzo interesująca, a zarazem w pewnym stopniu przerażająca.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019