Apple od dawna umożliwia przenoszenie danych ze starego na nowego iPhone'a podczas jego początkowej konfiguracji. Użytkownik może przenieść backup z iTunes, z iCloud lub bezprzewodowo, jeśli oba urządzenia znajdują się blisko siebie i w na obu użytkownik jest zalogowany do swojego konta w firmowej chmurze. Guilherme Rambo z 9To5Mac odkrył w najnowszej becie ikonę, która sugerować może, że iOS 13 pozwoli użytkownikom na przeniesienie danych pomiędzy iPhone'ami za pomocą kabla.

Nie wiadomo jednak, czy funkcja ta ostatecznie pojawi się w systemie. Apple nie ma w ofercie kabli Lightning - Lightning, które na taki transfer danych by pozwalały. Nie wiadomo też, które iPhone'y byłyby do tego zdolne. Grafika przedstawia jeden ze starszych modeli z przyciskiem Home i TouchID z którego dane przesyłane są na model z FaceID.

Ujawniona ikona rozbudziła już spekulacje o możliwym wprowadzeniu gniazda USB-C w tegorocznych iPhone'ach, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłorocznych iPadach Pro. Kable Lightning - USB-C dostępne są od dawna w ofercie Apple.

Źródło: 9To5Mac