Na stronie Apple opublikowany został komunikat prasowy dotyczący wykorzystywania iPadów w edukacji dzieci w europejskich szkołach. W treści skupiono się na tym, jak tablet Apple wspiera młodych emigrantów z Bliskiego Wschodu w nauce języka obcego obowiązującego w danym kraju oraz innych szkolnych przedmiotów.

W artykule wymieniono szkoły z Dusseldorfu (Niemcy), Malmo (Szwecja) i Penarth (Walia).

Nauczyciele z tych szkół zgodnie twierdzą, że iPad i dostępne oprogramowanie pozwala im na przygotowanie materiałów edukacyjnych, które są atrakcyjne dla uczniów oraz pozwalają im przyswajać wiedzę we własnym tempie. Przekłada się to na rozumienie materiału oraz lepsze oceny.

Na potwierdzenie tego stanu rzeczy podano kilka statystyk. Od czasu kiedy w niemieckiej szkole wprowadzono iPady, liczba dzieci, które zaliczają kolejne semestry wzrosła o ponad 20%. W Szwecji, dzieci poprawiły swoje oceny z matematyki o 80%, odkąd na iPadach udostępniono im filmy szkoleniowe w języku szwedzkim. W Walii już trzeci rok z rzędu, młodzi emigranci uzyskują lepsze oceny z języka angielskiego niż ich rówieśnicy, których angielski jest językiem ojczystym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu na stronie Apple.

Źródło: MacRumors za Apple