Inter-App Audio to funkcja systemu iOS pozwalająca przesyłać dźwięk między aplikacjami, wykorzystywana głównie przez różnego rodzaju oprogramowanie muzyczne. Dokumentacja pierwszej bety systemu iOS 13 wyraźnie wskazuje na to, iż Apple zamierza odesłać to rozwiązanie na emeryturę.

Inter-App Audio zostało oficjalnie dodane do listy elementów przestarzałych, co oznacza, że mimo iż będzie nadal wspierane przez iOS 13, to jednak nie doczeka się już kolejnych aktualizacji i usprawnień, a przyszłe wersje systemu mogą całkowicie z niego zrezygnować. Z tego powodu Apple zaleca deweloperom, by nie używali Inter-App Audio w nowych aplikacjach i jak najszybciej zastąpili je innym rozwiązaniem w swoich starszych programach.

Sugerowanym zastępstwem za Inter-App Audio jest standard AUv3, który prezentuje nieco inne podejście do kwestii przesyłania dźwięku między aplikacjami (IAA wymagało oddzielnego uruchomienia każdej aplikacji, natomiast w przypadku AUv3 uruchamiamy tylko jedną, pełniącą rolę hosta, zaś wszystkie pozostałe działają wewnątrz niej jako wtyczki), jednak w ostatecznym rozrachunku oferuje dzięki temu znacznie większe możliwości (m.in. opcję umieszczenia kilku wtyczek na jednym kanale i wyświetlania elementów interfejsu wtyczki wewnątrz hosta, dzięki czemu użytkownik nie musi co chwila przełączać się między aplikacjami). Alternatywą może być też AudioBus, który działa podobnie jak Inter-App Audio, jednak wymaga od użytkowników zainstalowania dodatkowej, płatnej aplikacji.

Źródło: developer.apple.com