Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Wersja oznaczona numerem 84 zawiera to samo co poprzednia edycja, dodatkowo została wzbogacona o nowości, które będą dostępne w Safari w systemie macOS Catalina. Zmiany doczekały się między innymi przełączanie pomiędzy smart polami do wyszukiwania, ostrzeżenia dla złych haseł (mało bezpiecznych) oraz odświeżona została strona z Ulubionymi.

Poprzednia wersja zawiera poprawki błędów oraz aktualizacje dla Storage Access API, renderowania, service workers, CSS, WebRTC, WebDriver, Web API oraz inspektora Web. Poprawiono również właściwości isPrimary oraz wywoływanie metody preventDefault.

Pełna lista zmian została opublikowana na stronie internetowej Apple, z której można również pobrać eksperymentalną przeglądarkę. Należy pamietać, że aplikacja skierowana jest głównie dla deweloperów oraz webmasterów i jest aktualizowana co dwa tygodnie.