Z okazji przypadającego wczoraj Światowego Dnia Świadomości o Dostępności, w ramach którego celebruje się wszelkie dążenia do zwiększenia świadomości społecznej o potrzebie dostępności miejsc, usług i produktów dla osób niepełnosprawnych, Apple opublikowało na swoim blogu prasowym obszerny artykuł poświęcony fotografce Rachael Short.

Short była uznaną kalifornijską fotografką, gdy w wieku 28 lat, w 2010 roku przeżyła poważny wypadek samochodowy, w efekcie którego doznała poważnych urazów kręgosłupa i paraliżu czterokończynowego. Dzięki intensywnym ćwiczeniom i sile woli udało się jej częściowo odzyskać władzę w rękach i dłoniach, na tyle, by móc w nich utrzymać niewielkie przedmioty. Tradycyjne aparaty fotograficzne, z których w przeszłości korzystała były jednak zbyt ciężkie. W czasie intensywnej rekonwalescencji otrzymała od znajomego iPhone'a 4, którym zaczęła fotografować.

Jak wspomina, potrzebowała około roku by móc utrzymać w dłoni ten telefon. iPhone 4 był pierwszym aparatem fotograficznym, z którego zaczęła korzystać. Obecnie to iPhone X jest jedynym aparatem, z którego korzysta. Docenia zarówno jego lekkości i niewielkie rozmiary, dzięki czemu może utrzymać go w dłoni, jak i jego możliwości fotograficzne. Short robi zdjęcia w aplikacji Hipstamatic i obrabia jest w Snapseed.

Short mieszka w mieście Carmel w Kalifornii, gdzie prowadzi swoją galerię sztuki. Wystawia w niej nie tylko swoje zdjęcia, ale i prace wielu lokalnych artystów.

Źródło: Apple


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie akcesoria marki SPIGEN.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: spigen719 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 31 lipca 2019