Według raportu opublikowanego przez analityków z firmy Canalys, iPhone XR był najlepiej sprzedającym się smartfonem w Ameryce Północnej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Firma z Cupertino sprzedała tam w tym okresie ponad 4,5 miliona sztuk urządzeń, co stanowiło 13% wszystkich sprzedanych na północnoamerykańskim rynku smartfonów. Drugie miejsce ex aequo zajęły smartfony Samsunga - modele Galaxy S10+ i Galaxy S10e. Każdy z nich stanowił 6% wszystkich sprzedanych tam smartfonów.

Dobry wynik XR'a nie uchronił jednak Apple od niekorzystnego bilansu sprzedaży w porównaniu do tego samego okresu okresu w poprzednim roku. Spadek wyniósł aż 19%.

W pierwszym kwartale bieżącego roku Apple sprzedało na rynku północnoamerykańskim łącznie 14,6 smartfonów, co dało tej firmie 40% udział w rynku. W przypadku drugiej na liście firmy Samsung, liczba ta wyniosła 10,7 miliona sztuk tych urządzeń, co przełożyło się na niemal 30% udziału w rynku. Na miejscu trzecim uplasowała się firma LG.

Apple

Według analityków z Canalys, w tym lub w kolejnym roku Apple powinno wprowadzić na rynek urządzenia, które charakteryzować się będą zupełnie nowymi funkcjami, które będą przyciągać klientów.

Źródło: MacRumors za Canalys