Niedawno pisaliśmy o tym, że dron sterowany przez Duncana Sinfielda powrócił nad kampus Apple Park. Uwagę wielu zwróciła znajdująca się po środku kompleksu scena w kolorach tęczy, ale do tej pory nie było wiadomo w jakim celu ona powstała.

Kolory, które zdobią łuk wzorowane są na logo, które w latach 70. XX wieku pojawiło się między innymi na obudowie komputera Apple II. Jak donoszą media, scena posłuży podczas oficjalnego otwarcia Apple Park, które odbędzie się 17 maja. To także hołd dla Steve'a Jobsa, który był pomysłodawcą kształtu głównego budynku kampusu.

Szczegóły na temat tego wydarzenia zdradził w wywiadzie dla serwisu Cult of Mac Jony Ive.

Konstrukcja sceny składa się z 30 zaprojektowanych i zbudowanych do tego celu elementów, które mogą zostać łatwo zdemontowane oraz złożone, wtedy gdy jest to potrzebna. Elementy te składają się z ponad 25 tysięcy części. Celem Ive'a było stworzenie obiektu, który rozpoznawalny będzie jako scena firmy Apple. Sugeruje to, że scena nie będzie stałym elementem kampusu. Jak powiedział projektant, kolor tęczy wybrane zostały dlatego, że przez wiele lat były one częścią tożsamości firmy.

Ive powiedział, że łuk został zbudowany tak aby można było go podziwiać z każdej strony, nie tylko od frontu.

Nie są znane szczegóły na temat wydarzenia, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie kampusu. Wiadomo jedynie, że wystąpi na niej znany artysta, a centrum dla odwiedzających Apple Park będzie w tym dniu zamknięte.

Źródło: MacRumors, CultOfMac