Do pewnej histerii związanej z rzekomą innowacyjnością składanych smartfonów podchodzę z bardzo dużą dozą sceptycyzmu. Głównie dlatego, że moim zdaniem jest to rozwiązanie dalece niepraktyczne które tak naprawdę utrudni korzystanie z tego typu urządzeń. Jak widać po problemach Samsunga z Galaxy Fold, jest to też wciąż rozwiązanie dalece niedoskonałe technicznie. Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie składane tablety - zwłaszcza hybryda iPada z Makiem. Nie oznacza to jednak, że nie mam wątpliwości. Najnowsza wizja autorstwa Luna Display wcale ich nie rozwiewa.

Nie przeczę, grafiki wyglądają atrakcyjnie. Taka hybryda iPada z Makiem byłaby ciekawa, zwłaszcza w dobie aplikacji uniwersalnych - działających na obu urządzeniach. I choć powstała ona na bazie rzeczywistego rozwiązania (iPad położony na klawiaturze MacBooka Pro i połączony z nim za pomocą dongla Luna Display właśnie), wydaje mi się jednak zrobiona trochę na siłę. Moje wątpliwości co do wygody urządzenia ze składanym, a raczej rozkładanym ekranem nie ograniczają się tylko do smartfonów. Korzystanie z takiego komputera jak z laptopa będzie mimo wszystko dość trudne (nie przeczę, że początkowo wydawało mi się to atrakcyjne), zwłaszcza, że dłonie zasłaniać będą to, co wyświetlane jest na tej ułożonej płasko części ekranu. Z drugiej strony po całkowitym jego rozłożeniu trzeba będzie się wspierać myszą i klawiaturą.

Jeśli myślę o hybrydzie tabletu z laptopem, to wciąż najbardziej atrakcyjną formą dla mnie jest Surface Book. Chciałbym zobaczyć podobnego MacBooka Pro.

Źródło: Luna Display

Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.