Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CIRP - Consumer Intelligence Research Partners - w pierwszym kwartale tego roku Apple było najpopularniejszym producentem smartfonów w Stanach Zjednoczonych.

W okresie od stycznia do końca marca iPhone'y stanowiły aż 36% łącznej liczby aktywowanych telefonów w USA. Tuż za Apple znalazł się Samsung z 34-procentowym wynikiem. Ostatnie miejsce na podium przypadło LG. Niemal co dziesiąty aktywowany smartfon był wyprodukowany przez koreańskiego giganta. W top 4 uplasowała się jeszcze Motorola z 10% udziałem.

Ciekawostką jest, że w tym okresie 64% aktywowanych urządzeń miało zainstalowanego Androida, natomiast iOS był wgrany na 34% urządzeń. W porównaniu do analogicznego okresu rok temu, Android stracił kilka procent na rzecz mobilnego systemu Apple.

Warto zauważyć, że wynik ten jest gorszy od tego, który Apple uzyskało w analogicznym okresie w 2018 roku oraz w 2017 roku.

Już niedługo - 30 kwietnia - Apple ogłosi wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalnego roku 2019

Źródło: CIRP

Przypominamy też, że z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep MyApple przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: WesolychSwiat. Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.