Jak donosi CNBC, w marcu tego roku do firm Apple dołączył Ian Goodfellow. Pełni on funkcję dyrektora ds. uczenia maszynowego w Grupie Projektów Specjalnych. Poprzednim pracodawcą Goodfellowa była firma Google. Zajmował się on tam między innymi rozwojem technologii sztucznej inteligencji.

Goodfellow znany jest ze swoich prac nad koncepcją GAN - Generative Adversarial Networks, polegającą na przeciwstawianiu dwóch sieci neuronowych w celu tworzenia kreatywnych treści.

Nie wiadomo jakie zadania Goodfellow realizować będzie w Apple. Apple od dłuższego czasu rozwija technologię uczenia maszynowego i rozszerzonej rzeczywistości, więc pracy na pewno mu nie zabraknie. Bezpośrednim przełożonym Goodfellowa będzie prawdopodobnie John Giannandrea, który w kwietniu ubiegłego roku opuścił Google i objął w Apple funkcję wiceprezesa ds. ucznia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Źródło: MacRumors za CNBC

Więcej o technologii Generative Adversarial Networks znaleźć można tutaj.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.