Zeszłotygodniowe informacje o rozbiciu funkcjonalności iTunes w macOS zdają się potwierdzać. Serwis 9To9Mac dotarł do ikon nowych aplikacji, które zostaną udostępnione wraz z macOS 10.15.

Jesienna aktualizacja macOS do wersji 10.15 ma przynieść zapowiedzianą już podczas marcowej konferencji obsługę Apple TV, dzięki której właściciele Maców będą mogli korzystać z oferty Apple TV+. Nowa funkcjonalność nie będzie jednak dostępna w iTunes, a pojawi się jako odrębna aplikacja zbudowana na frameworku UIKit. Podobny los ma spotkać Apple Music i Podcasty, które będą dostępne w systemie jako odrębne programy.

Według 9To9Mac tak mają wyglądać ikony poszczególnych aplikacji:

Wciąż nie wiadomo jaki los spotka samo iTunes. Problematyczne może być przeniesienie funkcji synchronizacji urządzeń z komputerami, zwłaszcza tych, które nie będą już aktualizowane. Prawdopodobnym jest więc, że program, choć okrojony, pozostanie w macOS 10.15 i przy jego pomocy będzie można transferować dane i aktualizować urządzenia Apple.

Źródło: 9To5Mac

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.