Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w marcu 2019 roku.

This War of Mine: Stories

Oryginalne This War of Mine polskiego studia 11 bit pozwalało nam wcielić się w cywili, próbujących przeżyć w mieście zniszczonym przez wojnę. Gra ta nie posiadała jednak spójnej fabuły, zamiast tego opierając się na serii losowych zdarzeń, z którymi musiał sobie poradzić gracz. Dodatek Stories, w wersji dla iOS wypuszczony jako oddzielna gra, zmienił ten stan rzeczy, wprowadzając do gry misje fabularne. Na chwilę obecną This War of Mine: Stories dla iOS oferuje jeden scenariusz, zatytułowany Father's Promise, bazujący na słuchowisku autorstwa Łukasza Orbitowskiego. Opowiada on o losach ojca i córki próbujących wydostać się z oblężonego miasta.

Pobierz This War of Mine: Stories

Rush Rally 3

Większość najpopularniejszych serii gier wyścigowych dla iOS, takich jak Asphalt czy Real Racing, z każdą kolejną odsłoną coraz bardziej upraszcza model jazdy i wprowadza jeszcze więcej mikropłatności. Rush Rally jest jednak chlubnym wyjątkiem od tej reguły. Jej najnowsza odsłona to solidne, całkiem wymagające wyścigi z dość realistycznym (jak na mobilne standardy) modelem jazdy, w których nie znajdziemy mikropłatności ani reklam. Posiadaczy Apple TV czwartej generacji z pewnością ucieszy też fakt, iż gra jest dostępna również w wersji dla tvOS.

Pobierz Rush Rally 3

NecroDancer: Amplified

NecroDancer: Amplified to prequel popularnej niezależnej gry Crypt of the NecroDancer. Na pierwszy rzut oka przypomina on typowy współczesny roguelike, w którym eksplorujemy pełne niebezpieczeństw podziemia, walczymy z potworami, zbieramy przedmioty i rozwijamy naszą postać. Tym, co wyróżnia NecroDancer na tle setek innych podobnych produkcji, są wplecione w rozgrywkę elementy gry rytmicznej. Wszystkie wykonywane przez nas akcje, od zwykłego poruszania się po planszy aż po ataki i rzucanie zaklęć, muszą być wykonywane w rytm grającej w tle muzyki. Co więcej, nasi przeciwnicy również poruszają się w tym samym rytmie, a każdy z nich posiada własny wzorzec ruchów, dzięki czemu bardziej doświadczeni gracze mogą przewidywać ich kolejne posunięcia i dostosowywać do nich swoją taktykę.

Pobierz NecroDancer: Amplified

Tick Tock: A Tale for Two

Tick Tock: A Tale for Two to dość nietypowa przygodówka zaprojektowana z myślą o grze w parach. Zawarte w niej zagadki zostały bowiem skonstruowane w taki sposób, że do rozwiązania ich wymagana jest współpraca dwóch osób korzystających z dwóch oddzielnych urządzeń (niekoniecznie z systemem iOS, bo gra jest dostępna również dla systemów macOS, Windows i Android, a wszystkie wersje są ze sobą kompatybilne). Gracze muszą tu więc nieustannie komunikować się ze sobą, opisując sobie nawzajem co widzą na ekranach i łącząc zdobyte strzępki informacji w jedną całość.

Pobierz Tick Tock: A Tale for Two

Pirates Outlaws

Pirates Outlaws łączy w sobie elementy prostej karcianki oraz gry typu roguelike. Trzon rozgrywki stanowią tutaj starcia z przeciwnikami, które rozgrywamy za pomocą talii kart reprezentujących różne akcje, przedmioty i umiejętności. W każdej turze dobieramy nowy zestaw kart, a te, których nie wykorzystamy, zostają na koniec odrzucone. Jako iż nie zawsze jesteśmy w stanie użyć wszystkich dobranych kart, kluczem do sukcesu jest wybieranie tych najlepiej pasujących do aktualnej sytuacji oraz zagrywanie ich w odpowiedniej kolejności. Dużą rolę odgrywa też oczywiście budowa naszej talii, gdyż wraz z wypełnianiem kolejnych zadań możemy zdobywać nowe karty oraz ulepszać te już posiadane. Przed podjęciem decyzji o zakupie Pirate Outlaws należy jednak mieć na uwadze, że chociaż jest to gra płatna, to zawiera ona opcjonalne mikropłatności pozwalające przyśpieszyć postępy.

Pobierz Pirates Outlaws

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w marcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.