Niecały miesiąc temu przedstawiciele Ikea poinformowali, że podczas kwietniowych targów odbywających się w Mediolanie, zaprezentują głośniki, które powstały we współpracy z Sonosem. Oficjalna prezentacja ma nastąpić dziś.

Natomiast na stronie Sonosa pojawiły się kolejne informacje związane z tymi urządzeniami. Potencjalni klienci będą mogli kupić dwa modele głośników. Pierwszy z nich to głośnik zintegrowany z lampą, natomiast druga wersja to prostokątne urządzenie grające, które będzie można położyć na półce lub powiesić na ścianie. Głośniki będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej oraz czarnej.

Celem naszej współpracy jest zaoszczędzenie miejsca, pozbycie się przewodów, bałaganu oraz wniesienie dźwięku i muzyki do każdego domu w bardziej estetyczny sposób

Ciekawostką jest, że urządzenia będzie można łączyć z innymi głośnikami Sonosa poprzez Wi-Fi, będą one wspierały AirPlay 2 oraz będzie można je obsługiwać poprzez komendy głosowe. Warto zauważyć, że będzie można je dodać do systemowej aplikacji Dom. Głośnik „lampa” będzie cechował się podobym dźwiękiem do Sonos One.

Głośniki z serii Symfonisk trafią do sprzedaży w sierpniu i będą dostępne wyłącznie w sklepach szwedzkiego giganta. Mniejsza wersja została wyceniona na 99 dolarów, natomiast osoby, które będą chciały kupić „lampkę” będą musiały wydać około 179 dolarów - w zestawie nie będzie dołączonej żarówki. Niemal tyle samo ile kosztuje głośnik Sonos One.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.