Jak donosi serwis Engadget, Huawei pracuje nad własnymi modemami 5G, które chciałaby sprzedawać do Apple. Firma Huawei opracowała już podobne chipy, o nazwie 5G Balong 5000, ale odmówiła sprzedaży firmom trzecim. Są one przeznaczone jedynie do użytku wewnętrznego. Nowe komponenty maja być dostępne jedynie dla Apple.

Warto przypomnieć, że według ostatnich doniesień Apple planuje wprowadzić iPhone'y obsługujące technologię 5G w 2020 roku, ale Intel, obecny dostawca modemów, może mieć problemy z zaspokojeniem popytu firmy z Cupertino na te komponenty. Modemów nie dostarczy także Qualcomm, ponieważ Apple uwikłane jest w konflikt z tą firmą.

Apple pracuje nad własnymi modemami, ale maja być one gotowe dopiero w 2021 roku. Firma jednocześnie prowadzi podobno rozmowy w sprawie dostaw modemów 5G z Samsungiem i Mediatekiem, ale obecnie nie wiadomo jak się one potoczą.

Źródło: MacRumors za Engadget

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.