W serwisie National Post opublikowano historię kanadyjskiej księgowej, która została przyłapana na zakupie iPhone'ów i iPadów o wartości około 7 milionów dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zakupów dokonywała za pomocą firmowej karty kredytowej, a urządzenia odsprzedawane były właścicielowi małego sklepu elektronicznego.

Nadia Minetto, księgowa w firmie Wescom Solutions, zaczęła kupować produkty Apple w 2011 roku. Proceder nie został wykryty od razu, ponieważ to zadaniem Minetto było zatwierdzanie firmowych wydatków.

Przez dwa i pół roku Minetto sprzedała 5321 iPadów i 4942 iPhone'ów, które Gabriel Fung sprzedawał między innymi w swoim sklepie w Toronto. Urządzenia trafiały także do Hong Kongu. Fung zarobił na tych transakcjach ponad milion dolarów.

W lipcu 2014 roku przekręt wykryła jedna z pracownic firmy Wescom, kiedy to spółka ta miała wejść na giełdę papierów wartościowych. Ustalono, że Minetto wyprowadziła z firmy dokładnie 6 milionów 831 tysięcy 834 dolary i 17 centów.

Sprawczyni ostatecznie przyznała się do winy i zgodziła się oddać wkradzioną kwotę wraz z odsetkami. Minetto przyznał się do jej działań iw październiku 2014 r. Wyraziła zgodę na wyrok w wysokości 6 831 834,17 USD wraz z odsetkami. Źródło: MacRumors za NationalPost

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep.MyApple.pl przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” oraz wpisać kod: WesolychSwiat
Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.