Humble Store to oficjalny sklep internetowy organizacji charytatywnej Humble Bundle. Aktualnie trwa w nim promocja, w ramach której można pobrać za darmo grę Tacoma.

Tacoma to gra stworzona przez studio Fullbright, znane głównie za sprawą wielokrotnie nagradzanego Gone Home (które od niedawna dostępne jest także w wersji dla iOS). Oba tytuły należą do dość niszowego podgatunku przygodówek, nazywanego przez niektórych „symulatorami chodzenia". W odróżnieniu od klasycznych gier przygodowych, w których gracz by przejść dalej musi rozwiązywać zagadki i rozmawiać z bohaterami niezależnymi, w grach tego typu jego rola sprowadza się niemal wyłącznie do eksploracji kolejnych pomieszczeń.

W grze Tacoma zostajemy wysłani na opuszczoną stację kosmiczną kilka dni po tym, jak w wyniku awarii jej załoga musiała się ewakuować. Naszym zadaniem jest odzyskanie znajdujących się na stacji danych, w tym zapisów z systemu monitorującego wszystkie czynności wykonywane przez załogę. Eksplorując opuszczoną stację i oglądając holograficzne nagrania wydarzeń, które miały miejsce przed wypadkiem, stopniowo poznajemy historię jej mieszkańców.

Gra Tacoma w wersji dla systemu macOS dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Humble Store (wymaga założenia darmowego konta w sklepie i zapisania się do newslettera). Promocja zakończy się 24 marca o godzinie 18.