O tym, że Twitter wprowadza szybki dostęp do przebudowanego widoku kamery pisałem 1,5 tygodnia temu. Funkcja ta pozwalać ma na szybkie wykonywanie zdjęć bezpośrednio w programie i dopiero później dodawanie ewentualnych opisów. Ostatecznie pojawiła się ona u wielu polskich użytkowników dopiero wczoraj.

Z pozoru takie ułatwienie może wydać się nieprzydatne. Co więcej zdjęcia i filmy tak zrobione są w oficjalnej aplikacji przedstawiane w sposób trochę inny, niż te w pozostałych tweetach. Z resztą same wiadomości są wyraźnie wyróżnione. Mnie osobiście kojarzy się to trochę z nagrywanymi na szybko filmami na Snapchacie.

Faktycznie wystarczy tylko przeciągnąć główny widok w lewo i zrobić zdjęcie lub rozpocząć nagrywanie.

Twitter w ubiegłym roku zachował się moim zdaniem bardzo nie fair wobec niezależnych twórców aplikacji klienckich tego serwisu społecznościowego, którzy nie tylko pisali swoje własne programy, ale nierzadko to dzięki nim sam serwis zyskiwał nowe funkcje. To zmusiło także i mnie do częstszego zaglądania do oficjalnej aplikacji. Dalej nie jest to program idealny, ale od tego czasu kilka rzeczy zmieniło się w nim na plus. Najnowsza funkcja to jedna z takich właśnie zmian.

Twitter dla iOS w App Store za darmo:


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019