Firma Annapurna Interactive znana jest z wydawania ciekawych, artystycznych gier, takich jak What Remains of Edith Finch, Gorogoa, Florence, Donut County czy Gone Home. Ta ostatnia już niedługo doczeka się wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Gone Home to jeden z ciekawszych przedstawicieli dość niszowego podgatunku przygodówek, nazywanego przez niektórych „symulatorami chodzenia". W odróżnieniu od klasycznych gier przygodowych, w których gracz by przejść dalej musi rozwiązywać zagadki i rozmawiać z bohaterami niezależnymi, w grach tego typu jego rola sprowadza się wyłącznie do eksploracji kolejnych pomieszczeń. Akcja Gone Home rozgrywa się w roku 1995. Bohaterką gry jest młoda dziewczyna, która powraca do rodzinnego domu po roku spędzonym za granicą, jednak nie zastaje w nim nikogo z domowników. Zwiedzając opuszczony budynek stopniowo odkrywamy wraz z nią kolejne sekrety skrywane przez jej rodzinę. Ta nietypowa forma opowiadania historii sprawiła, że Gone Home zdobyła kilka prestiżowych nagród (m.in. BAFTA Games Awards i Game Developers Choice Awards, obie w kategorii najlepszy debiut), a wiele serwisów poświęconych grom (m.in. Polygon, IGN i PC Gamer) uznało ją za jedną z najlepszych produkcji 2013 roku.

Premierę Gone Home w wersji dla iOS zapowiedziano na 11 grudnia, jednak już teraz można nabyć ją w App Store w przedsprzedaży, w cenie 23,99 zł. Gra dostępna jest także w wersji dla macOS, którą można kupić w sklepach Mac App Store, GOG i Steam

Pobierz Gone Home