14 lutego to Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki, dla redakcji MyApple to także dzień szczególny z innego powodu. Dzisiaj mija 14 lat od uruchomienia forum MyApple. Z tej okazji w naszym sklepie czekają na Was produkty w cenach obniżonych o 14%.

Aby skorzystać z promocji wystarczy podczas zakupów skorzystać z kodu rabatowego MyApple14. Akcja trwa do godziny 20:00 w niedzielę 17 lutego.

Przy tej okazji warto przypomnieć, jak wyglądało w 2005 roku MyApple i jak o jego początkach pisał kilka lat temu Tomek Wyka – jego założyciel.

Platforma Apple była dla nas całkowicie obca (ja byłem od 8 lat zapalonym linuksiarzem - jestem założycielem kanału #linux.pl i nadal jestem operatorem na tym kanale - teraz Linux tylko na serwerach).

Pierwsze kroki po uruchomieniu systemu: google.com -> forum apple. Wynik to forum (o którym już wspomniano w tym wątku (...) - świat obrazu (najstarsze polskie forum o Apple - jednak martwe od lat). Smutek zagościł na naszych twarzach jednak nie poddaliśmy się łatwo, zaczęliśmy szukać dalej, w jakiś sposób trafiłem na myapple.com (adres prowadzi do oficjalnej strony Apple). Nie zastanawiając się długo wpisałem ten sam adres z końcówką "pl", 5 minut później byłem już właścicielem tej domeny.

Pojawił się kolejny problem - co z nią zrobić (jako że nie mam zdolności humanistycznych blog odpadał). Po krótkim namyśle zadaliśmy sobie pytanie - czego brakuje na polskiej scenie Apple - odpowiedź była zgodna - FORUM. 30 min później stało na serwerze MAMBO jednak nie przypadło nam do gustu i na drugi dzień skonfigurowałem phpBB by Przemo.

Oczywiście problemów nie brakowało (brak użytkowników, brak PR [Page Rank] w Google, brak czasu, brak pieniędzy jednak jednej rzeczy nam nie brakowało - CHĘCI).

A tak wyglądało MyApple 14 lat temu. Strona główna MyApple.pl z maja 2005 roku dostępna jest w archiwum webowym.