Apple złożyło wniosek o przyznanie patentu dotyczącego biurkowego głośnika wyposażonego w czujniki i kamery, który może być sterowany gestami. Opis sugerować może, że kolejne generacje głośnika HomePod będą mogły być sterowane za pomocą nie tylko głosu, ale i gestów.

Opisane urządzenie wyposażone jest także w diody, za pomocą których przekazywać będzie informacje zwrotną do użytkownika. Głośnik będzie w stanie wykryć światło w otoczeniu i wyświetlić ikonę słońca, gdy pogoda będzie słoneczna. Diody wyświetlą nawet logo drużyny, która wygra mecz, o który zapyta użytkownik.

Być może Apple chce wykorzystać technologię opracowaną przez PrimeSense, która przejęta została przez firmę z Cupertino w 2013 roku. Warto przypomnieć, że pod koniec 2017 roku pojawił się patent opisujący sterowanie komputerem Mac za pomocą gestów.

W opisie urządzenia wspomniano także o kamerach. Sugeruje to, że będzie ono wyposażone w technologię Face ID. Według opisu głośnik będzie indentytfikować użytkownika za pomocą rozpoznawania twarzy.

Źródło: MacRumors