Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent dotyczący sterowania komputerem Mac za pomocą gestów. Nie wykluczone jest jednak, że rozwiązanie to wykorzystane może zostać w innych urządzeniach produkowanych rzez firmę z Cupertino.

Technologię tę opracowali byli pracownicy firmy PrimeSense, którzy dołączyli do Apple w 2013 roku, kiedy to firma z Cupertino wykupiła ich pracodawcę. Co ciekawe niektóre z rozwiązań opracowanych przez PrimeSense znalazły zastosowanie w znajdującej się w iPhonie X kamerze TrueDepth.

Opatentowana technologia wydaje się być rozszerzeniem tej, która stosowana jest w najnowszych modelach smartfonów Apple. Za pomocą kamery komputer rozpoznawać ma gesty użytkownika, który będzie mógł sterować tym urządzeniem bez konieczności korzystania z klawiatury, myszki czy gładzika.

Liczba gestów, które używane będą do interakcji z komputerem jest dość pokaźna. Apple nazwało je focus gestures, czyli gesty skupienia. Za ich pomocą możliwe będzie między innymi przewijanie menu czy zablokowanie i odblokowanie systemu.

Mac

Warto dodać, iż fakt, że Apple otrzymało opisywany patent nie oznacza, że rozwiązanie to faktycznie pojawi się w przyszłych urządzeniach. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie na temat takiego pomysłu.

Źródło: MacRumors za PatentlyApple