Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że nic, ani nikt nie uratuje aplikacji Newton Mail. Nowy właściciel, który nabył firmę CloudMagic postanowił przywrócić do życia klienta poczty. Cena rocznego abonamentu została obniżona i aktualnie wynosi 50 dolarów.

Pół roku temu pisaliśmy o tym, że aplikacja Newton Mail zostanie zamknięta z powodu słabej rentowności. Okazało się, że firmę CloudMagic kupił Andy Rubin - współtwórca systemu Android oraz właściciel marki Essential Phone.

Nad ożywieniem Newtona pracowali deweloperzy Essential i CloudMagic od grudnia. W efekcie aplikacja została przywrócona i użytkownicy ponownie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji. Rubin utrzymał model subskrypcyjny. Za rok abonamentu trzeba będzie zapłacić 50 dolarów. To wciąż dużo, ale w porównaniu do wcześniejszych 100 dolarów, ta kwota wydaje się być dużo bardziej sensowna.

Newton Mail cieszył się dużą popularnością na iOS i macOS głównie ze względu na bardzo prosty i intuicyjny interfejs. Czy Andy Rubin zdoła utrzymać aplikację wśród bardzo mocnej konkurencji? Miejmy taką nadzieję. Jeśli chcecie sprawdzić, jak klient poczty sprawdza się w codziennym użytkowaniu, to jest dostępny 14 dniowy okres próbny.

Źródło: MacRumors