Jeden z ciekawszych klientów poczty przeznaczony na komputery i urządzenia mobilne wkrótce zostanie zamknięty. Jak donosi firma Cloud Magic aplikacja przestanie działać już we wrześniu.

Big 9f574bda 70a2 45f7 91f2 fe5fb0a53e75

Newton Mail to prosty klient poczty, który do tej pory był dostępny na urządzeniach mobilnych z Androidem, iOS, a także komputerach z macOS i Windows. Miesięczna subskrypcja kosztowała 9,99 dolarów miesięcznie. Użytkownicy mogli przetestować funkcje Newtona przez 14 dni zupełnie za darmo.

Rohit Nadhani opublikował wpis na blogu, gdzie poinformował, że 25 września nastąpi oficjalne wyłączenie aplikacji. Aktualnie studio pracuje nad tym, aby osoby, które opłaciły subskrypcję otrzymały przynajmniej częściowy zwrot poniesionych kosztów. Użytkownicy powinni otrzymać pieniądze najpóźniej do 18 września.

Prezes Cloud Magic przyznał, że aplikacja miała bardzo mocną konkurencję. Darmowe aplikacje przygotowane przez Microsoft, Google i Apple okazały się dla użytkowników lepsze. Na pewno to zasługa braku dodatkowych opłat.

Newton zebrał ponad 40 000 użytkowników opłacających regularnie subskrypcję. Niestety, ale jak widać to okazało się niewystarczające. Wielka szkoda, bo Newton nie był idealnym programem, ale na pewno miał w sobie duży potencjał.

Źródło: 9to5Google, Newton