Na łamach serwisu Variety pojawiła się ostatnio informacja o tym, że w styczniu tego roku z zespołu Apple zajmującego się rozszerzoną rzeczywistością odszedł Avi Bar-Zeev, który wcześniej pracował między innymi nad Google Earth oraz okularami HoloLens.

Nie jest znany powód, dla którego Bar-Zeev opuścił firmę z Cupertino, ale ze względu na jego doświadczenie związane z technologią rozszerzonej rzeczywistości jest to niewątpliwie strata dla firmy. Warto przypomnieć, że Apple buduje zespół zajmujący się tą technologią od marca 2017 roku. Wtedy też zapowiedziano, że rozszerzona rzeczywistość traktowana będzie w Apple poważnie.

Bar-Zeev rozstał się z Apple w przyjaznej atmosferze. W wywiadzie dla Variety powiedział, że nie może powiedzieć nic negatywnego o swoim byłym już pracodawcy. Dodał też, że nie chce zdradzać swoich planów związanych z zawodową karierą.

Co ciekawe wielu członków tego zespołu pracowało wcześniej nad okularami wykorzystującymi technologię rozszerzonej rzeczywistości. Może to oznaczać, że Apple pracuje nad takim właśnie urządzeniem.

Źródło: AppleWorld.Today, Variety


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie paski, bransolety, szyby oraz obudowy do Apple Watch.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: promaw72019 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Promocja dotyczy produktów znajdujących się w kategorii Watch.

10% kupon ważny jest do 17 lipca 2019