Do jednego z kalifornijskich sądów wpłynął pozew przeciwko firmie Apple. Jedna z mieszkanek Kalifornii twierdzi, że od około listopada 2016 roku system iOS powoduje, że iPhone'y nie obsługują starych ładowarek.

Monica Emerson, która wniosła pozew, we wrześniu 2016 roku kupiła iPhone'a 7 i do października kolejnego roku z powodzeniem używała dołączonej do zestawu ładowarki. Pod koniec tego miesiąca ładowarka przestała spełniać swoją funkcję, a po podłączeniu jej do smartfona wyświetlał się komunikat „to akcesorium może nie być wspierane”, co wymusza konieczność zakupu nowej ładowarki

Emerson uważa, że w wyniku takiego działania systemu ona i wiele innych osób zmuszonych było do zakupu nowych ładowarek o wartości ponad 5 milionów dolarów. Apple oskarżone zostało o nieuczciwe praktyki biznesowe wraz z żądaniem wypłaty odszkodowania.

Wspomniane powiadomienie i związana z nim funkcja systemu iOS ma na celu ochronę urządzeń przed potencjalnie niebezpiecznymi akcesoriami, które nie są certyfikowane przez Apple. Co więcej, przyczyną pojawienia się komunikatu może być nawet zabrudzony pin wtyczki Lightning.

Źródło: MacRumors