Apple przestało podawać w swoich kwartalnych raportach finansowych informacje o dokładnej liczbie sprzedanych urządzeń, to pole do popisu dla firm analitycznych. Tuż po ogłoszeniu wyników kwartalnych, ze swoimi szacunkami jako jedna z pierwszych spieszy Strategy Analytics. Zdaniem jej analityków w minionym kwartale Apple sprzedało niemal 66 milionów iPhone'ów.

Dokładna liczba oszacowana przez Strategy Analytics to 65,9 miliona sztuk iPhone'ów sprzedanych w ostatnim kwartale 2018 roku, który jest dla Apple pierwszym kwartałem roku rozliczeniowego 2019.Oznacza to spadek o 15% w skali roku.

Oceny Strategy Analytics dotyczące spadku sprzedaży iPhone'ów są zbieżne z ocenami Apple. Winę za to ponosi spowolnienie gospodarcze na rynkach wschodzących, dłuższy od przewidywanego cykl wymiany urządzeń i brak subsydiowania urządzeń przez sieci komórkowe.

Źródło: Strategy Analytics


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019