Jedna z większych zapowiedzi początku tego roku staje się faktem. Vizio uruchomiło program beta testów dla najnowszej wersji swojego oprogramowania na telewizory. Jakie możliwości daje AirPlay 2 i HomeKit w SmartCast 3.0?

Apple, wraz z wiodącymi producentami telewizorów, przygotowało na początek roku sporą niespodziankę. Samsung, Sony, LG i Vizio zapowiedziały wsparcie dla AirPlay 2 i Apple HomeKit, a Vizio jako jedyny z tej stawki zadeklarował wypuszczenie aktualizacji, która obejmie swoim wsparciem sporą część dostępnych już na rynku modeli.

Dziś obietnica została zrealizowana, zarejestrowani na stronie producenta beta testerzy powinni już otrzymać aktualizację oprogramowania SmartCast do wersji 3.0, wspierającej ekosystem Apple.

Dzięki wprowadzonym nowościom, posiadacze telewizorów Vizio i sprzętu Apple mogą bezprzewodowo strumieniować treści multimedialne na ekran Vizio. Prowadzono także wsparcie dla HomeKit, co pozwala włączać i wyłączać telewizor, zmieniać źródło obrazu czy sterować głośnością z poziomu aplikacji Dom lub przy użyciu Siri.

Aktualizacja SmartCast 3.0 beta z AirPlay 2 dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Według zapowiedzi producenta, system wyjdzie z fazy beta w drugim kwartale tego roku.

Źródło: iMore