22 stycznia Apple ogłosiło rozpoczęcie tegorocznego konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione iPhone'em. Po raz pierwszy firma z Cupertino planuje zapłacić fotografom, którzy znajdą się wśród laureatów tego konkursu.

Big 33be9ba2 a62e 46ea 9bfa e18e8e3b6621

Co roku, zdjęcia zwycięzców publikowane są w materiałach marketingowych Apple. Zobaczyć je można między innymi na billboardach, w salonach firmowych oraz w różnych materiałach dostępnych online.

Fakt, że Apple bezpłatnie wykorzystuje przesłane na konkurs zdjęcia był w ostatnim czasie często podkreślany przez wielu fotografów. We wtorek, w dniu ogłoszenia rozpoczęcia konkursu taka decyzja nie była jeszcze podjęta.

Fotografowie byli zrozumiale zdenerwowani w firmie wielkości Apple, która domagała się wynagrodzenia za pracę artystyczną.

Według regulaminu konkursu, wszyscy fotografowie, którzy wygrają konkurs otrzymają wynagrodzenie za wykorzystanie ich prac w materiałach marketingowych firmy Apple.

Warto przypomnieć, że do konkursu można zgłaszać zdjęcia zrobione iPhone'em w okresie jego trwania oraz sześciu miesięcy go poprzedzających. Autorzy prac konkursowych muszą mieć ukończone 18 lat.

Źródło: MacRumors za Apple