Mimo iż emisja serialu „Breaking Bad" zakończyła się w 2013 roku, to jednak nadal ma on spore grono fanów (o czym świadczy chociażby popularność spin-offu „Zadzwoń do Saula", oraz to, że twórca oryginalnej serii pracuje nad jej pełnometrażową kontynuacją). Jeszcze w tym roku w App Store pojawi się nowa bazująca na nim gra, zatytułowana Breaking Bad: Criminal Elements.

Wspomniany serial opowiadał historię Waltera White'a - nauczyciela chemii, który po zdiagnozowaniu u niego śmiertelnej choroby postanowił zająć się produkcją narkotyków, by zapewnić bliskim finansowe wsparcie po swojej śmierci. W rozkręcaniu nielegalnego interesu pomagał mu były uczeń, Jesse Pinkman (grany przez Aarona Paula - gwiazdę jednego z seriali powstających na zlecenie Apple). W Criminal Elements gracze będą mieli okazję pójść w ślady wspomnianej dwójki i zbudować własne przestępcze imperium. W trakcie gry będą oni mieli też okazję spotkać postacie znane z serialu. Oprócz pary głównych bohaterów zobaczymy w niej także m.in. Saula Goodmana, Gusa Fringa oraz Mike'a Ehrmantrauta.

Na temat samej rozgrywki nie wiadomo jeszcze zbyt wiele oprócz tego, że Criminal Elements będzie grą strategiczną opartą na modelu dystrybucji freemium. Pewien niepokój wśród fanów serialu może budzić fakt, iż odpowiedzialne za nią studio Plamee ma już na swoim koncie jedną podobną produkcję, bazującą na serialu Narcos, będącą bardzo przeciętną grą w stylu Clash of Clans z silnym nastawieniem na mikropłatności. Z drugiej strony Vince Gilligan, twórca oryginalnego serialu, który miał już najwyraźniej okazję zapoznać się z testową wersją gry, wypowiedział się o niej bardzo pochlebnie, twierdząc, że stanowi ona świetne rozwinięcie świata Breaking Bad, pozwalające graczom spojrzeć na niego z innej perspektywy.

Breaking Bad: Criminal Elements ma pojawić się w App Store jeszcze w tym roku, jednak twórcy nie ujawnili dokładnej daty premiery. Prawdopodobnie jednak zbiegnie się ona w czasie z premierą piątego sezonu „Zadzwoń do Saula" lub nowego filmu Gilligana, który również ma być osadzony w świecie Breaking Bad.

Źródła: The Hollywood Reporter, Pocket Gamer


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple