Po latach nieobecności na rynku przeglądarek dla komputerów Mac firma Microsoft wraca na tę platformę ze swoim własnym programem.

Oczywiście nie będzie to powrót Internet Explorera, który od wersji 2.0, wydanej w kwietniu 1986 roku, do wersji 5.2.3 z czerwca 2003 roku, dostępny był dla różnych kolejnych wersji systemu macOS. W przyszłym roku pojawić się ma bowiem wersja dla Maca przeglądarki Microsoft Edge.

Ma być to realizacja doktryny firmy polegającej na obecności niemal wszystkich jej produktów na każdej popularnej platformie, a więc także macOS. Microsoft nie spodziewa się co prawda, by Edge dla Maca zyskała popularność. Ma to jednak ułatwić web deweloperom testowanie ich aplikacji webowych także w tej przeglądarce.

Co więcej, zdaniem TechCrunch, przeglądarka ma być uwolniona z okowów systemu Windows i odtąd stanowić niezależny produkt rozwijany równocześnie dla wszystkich platform. Nowa wersja Edge ma być oparta na open-source'owym Chromium.

Pierwsza testowa wersja deweloperska przeglądarki Edge dla macOS ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Źródło: TechCrunch


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.