Poprawa wydajności i stabilności jako priorytet tegorocznej aktualizacji iOS pomogły systemowi. Dwunastka ma procentowo większe przyjęcie na rynku niż jej pechowa poprzedniczka.

Według danych Mixpanel 28 listopada 2018 roku iOS 12 był zainstalowany na 75% wszystkich aktywnych urządzeń mobilnych Apple. To wynik lepszy o prawie trzy tygodnie, bo taki wskaźnik przyjęcia iOS 11 odnotował dokładnie 17 grudnia 2017 roku.

Statystyki Mixpanel wskazują, że połowa wszystkich użytkowników zaktualizowała iPhone’y, iPady i iPody do 10 października, a 60% przyjęcie system iOS 12 odnotowano dokładnie 29 października.

Drugą najpopularniejszą wersją jest oczywiście iOS 11, której wciąż używa 19,5% użytkowników. Na wersji dziesiątej i starszych pracuje jeszcze 5,5% urządzeń.

Dobre wyniki najnowszej wersji iOS to przede wszystkim wydłużone wsparcie dla iPhone’a 5S i innych urządzeń z 2013 roku, które zgodnie z dotychczasowym harmonogramem aktualizacji Apple powinny finalnie zakończyć wsparcie wraz z ostatnią aktualizacją iOS 11. Do sukcesu iOS 12 przyłożył się też poprzednik, którego niestabilność skłoniła do aktualizacji wszystkich zawiedzionych użytkowników. Poprawa wydajności i skupienie się na technologicznych usprawnieniach takich jak AirPlay 2, synchronizacja wiadomości z iCloud czy rozmowy grupowe FaceTime z pewnością również wpłynęły na dobre postrzeganie najnowszego systemu.

Źródło: 9To5Mac