Dobra wiadomość dla posiadaczy 21,5-calowych iMaców 4K z 2017 roku. Firma OWC wprowadziła do swojej oferty zestaw umożliwiający samodzielną wymianę pamięci RAM.

iMac 21,5 z ekranem 4K w przeciwieństwie do swojego większego brata nie ma możliwości samodzielnej wymiany pamięci na większą. Warto przypomnieć, że w wersjach 27-calowych znajduje się specjalny slot na kości RAM. Dzięki temu w kilka sekund można rozbudować komputer bez konieczności używania narzędzi.

Zestaw przygotowany przez firmę OWC został stworzony dla osób posiadających iMaca 21,5 4K z 2017 roku. Za jego pomocą można samodzielne zdjąć ekran i rozkręcić komputer, aby dostać się do płyty głównej. Jak widać na filmiku instruktażowym nie jest to łatwe zadanie. Sam producent rekomenduje, aby taką wymianę powierzyć profesjonaliście.

Jeśli jednak czujecie się na siłach, to zestaw z 64GB pamięcią RAM został wyceniony na kwotę 899 dolarów. Do wyboru są też kości 16 (168,99 dolarów) i 32GB (288 dolarów). Według OWC cały wymiana pamięci nie powinna wpłynąć na utratę gwarancji.

Źródło: 9to5Mac