W ostatnich tygodniach pojawiają się doniesienia o tym, że w związku ze spadającą sprzedażą iPhone'a XR Apple zmniejsza na niego zamówienia. Firma stara się wysłać w świat całkowicie odmienny przekaz.

Greg Joswiak, należący do ścisłego kierownictwa firmy, udzielił wczoraj wywiadu serwisowi CNET, w którym mówił m.in. właśnie o tym, jak sprzedaje się iPhone XR. Jak wspomina jest to od dnia swojej premiery, która miała miejsce 26 października, najbardziej popularny model iPhone'a.

Joswiak nie podzielił się jednak żadnym bardziej szczegółowymi informacjami. Co więcej, tego typu informacjami w przyszłości nie będzie dzielić się też samo Apple, które zapowiedziało to na ostatniej telekonferencji dla inwestorów. Zdaniem firmy dane te nie są reprezentatywne.

Możliwe więc, że choć iPhone XR faktycznie jest najpopularniejszym modelem od czasu swojej premiery, to jednak sprzedaż tych urządzeń nie jest taka, jak zakładano. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę ich cenę.

Coraz częściej mówi się o nasyceniu rynku i zatrzymaniu wzrostu sprzedaży tych urządzeń. To ostatnie potwierdzają dane zaprezentowane podczas kilku ostatnich telekonferencji dla inwestorów. Rosną za to przychody firmy ze sprzedaży tych urządzeń za sprawą podnoszenia cen na kolejne modele. Być może blokada informacji jest właśnie reakcją na stagnację sprzedaży iPhone'ów właśnie wskutek nasycenia rynku smartfonów.

Źródło: Cnet