Nadchodząca aktualizacja iOS wzbogaci Haptic Touch o nową funkcjonalność. Czy Apple rzeczywiście przymierza się do usunięcia 3D Touch ze swoich smartfonów?

Druga beta iOS 12.1.1 przynosi użytkownikom iPhone’ów XR możliwość lepszego zarządzania powiadomieniami. Pojawiła się opcja rozwijania okienek z powiadomieniami i dostępu do szybkich reakcji. W telefonach z 3D Touch ta możliwość pojawiała się po mocniejszym wciśnięciu powiadomienia na ekranie blokady, w iPhonie XR pojawia się po dłuższym przytrzymaniu - podobnie jak w iPadach.

Rozszerzona obsługa powiadomień trafiła do iPhone’a XR, ale po aktualizacji nie znajdą jej posiadacze iPhone’ów SE, 6 i starszych, które nie posiadają 3D Touch.

Coraz więcej wskazuje na to, że wcześniejsze przewidywania o likwidacji 3D Touch w 2019 roku mogą być prawdą. Wraz z modelem XR wprowadzono Haptic Touch, które zastępuje najważniejsze funkcjonalności znane wcześniej z 3D Touch. Opcja ta nigdy nie zawitała do iPadów, nawet po dużym odświeżeniu jakim jest nowy iPad Pro. Dodatkowo, przewidywane spore zmiany w iOS 13 mogą wyeliminować potrzebę korzystania z możliwości rozpoznawania siły nacisku.

Źródło: 9To5Mac