Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery tegorocznych smartfonów Apple, a w mediach pojawiają się już informacje, jak mogą wyglądać modele z 2019 roku. Co jeszcze ujrzymy w przyszłym roku?

Według Blayne'a Curtisa technologia rozpoznawania siły nacisku, która prawdopodobnie już w tym roku nie zawita do 6,1-calowego modelu, w przyszłym roku może zniknąć z całej serii. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale bazując na tym jak wyglądał rozwój 3D Touch w ostatnim czasie jest to wysoce prawdopodobne.

Na koniec przyszłego roku Apple planuje premierę słuchawek AirPods 2, które prawdopodobnie jeszcze w tym roku przejdą mniejszą aktualizację. Poprawiona wersja 1. generacji zyska wreszcie obudowę kompatybilną z ładowarką AirPower. Są też szanse na aktualizację oprogramowania, która udostępni funkcję „Hey Siri”. AirPods 2 zyskają prawdopodobnie układ W2 i wodoodporność.

W przyszłym roku możemy również oczekiwać nowej, tańszej wersji HomePoda. Mimo niezbyt entuzjastycznego przyjęcia na rynku, Apple ma zawalczyć o konsumenta prezentując tańszy głośnik ze wsparciem Siri, tym razem pod marką Beats. Jego cena ma oscylować w granicach 199 - 249 dolarów, czyli conajmniej $100 mniej niż smart-głośnik Apple.

Źródło: MacRumors