Serwis 9to5Mac opublikował kolejne doniesienia na temat mających niedługo debiutować iPadów Pro 2018. Źródło, mające podobno bezpośredni kontakt z procesem projektowania urządzenia, potwierdziło kilka wcześniejszych plotek oraz dodało kilka nowych ciekawostek.

Co oczywiste, dostaliśmy po kolejny informację na temat „bezramkowego” wyglądu oraz pozbawienia urządzenia przycisku Home wraz z TouchID. Zadeklarowano jednoznacznie, że nie będzie żadnego notcha, co oznacza że „bezramkowość”, którą marketingowo będzie się odmieniać przez wszystkie przypadki, będzie na tyle względna aby pomieścić wszystkie czujniki potrzebne dla FaceID.

Samo FaceID ma bazować na tym samych procesorze obrazu, który został użyty w najnowszych iPhone’ach. Rozpoznawanie ma działać zarówno w trybie poziomym jak i portretowym, z wyjątkiem sytuacji gdy obrócimy tablet do góry nogami. Na chwilę obecną nie ma informacji, czy potrzebna była do tego jakaś modyfikacja sensorów, czy też iPhone też ma szansę uzyskać taką funkcjonalność.

Wraz z pojawieniem się portu USB-C, iPad Pro będzie miał możliwość wyświetlania obrazu 4K HDR na zewnętrznych ekranach. Kontrolę nad różnymi aspektami takiego obrazu uzyskamy poprzez nowy panel w aplikacji Ustawienia.

Razem z tabletem zadebiutuje także nowa wersja Apple Pencil. Rysik będzie od teraz parowany, podobnie jak AirPodsy czy HomePod, bezprzewodowo. Dzięki temu, przy zmianie urządzenia nie będzie konieczne podłączanie go fizycznie do portu. Na chwilę obecną nie wiadomo czy aktualny Apple Pencil zadziała z nowym iPadem Pro.

Pojawienie się nowego iPada powinno poprawić statystyki sprzedażowe w dziale Inne produkty. Nie wiemy jedynie w jakim zakresie, jeśli „stary” Pencil będzie kompatybilny wzrośnie sprzedaż przejściówek Lightning - USB-C, jeśli nie, będzie wyższa sprzedaż nowego modelu rysika. Sytuację w tej kategorii na pewno podreperuje też ostatnia nowość czyli Magnetic Connector. Umieszczone na tyle tabletu magnetyczne złącze jest całkowicie niekompatybilne z urządzeniami używającymi Smart Connectora z poprzednich iPadów Pro i wymusi zakup nowych akcesoriów.

Serwis otrzymał też potwierdzenie oznaczeń nowych modeli i tak modele WiFi otrzymają oznaczenia iPad8,1, iPad8,2, iPad8,5 oraz iPad8,6 a LTE to iPad8,3, iPad8,4, iPad8,7 i iPad8,8.

Oczywiście jak zawsze w przypadku przecieków i plotek należy zachować pewną dozę sceptycyzmu, niemniej bliskość premiery powoduje że doniesienia są coraz bardziej wiarygodne. Dla części użytkowników te konkretne informacje powinny być o tyle bardziej wartościowe, że nie maczał w nich palców znany acz nielubiany Ming-Chi Kuo ;)


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.